Logowanie
Nie masz u nas konta?
Zarejestruj się!
Korzystaj ze wszystkich przywilejów
Aktywacja konta
Przypomnij hasło
  lub
Rejestracja
* dane wymagane
zaznaczenie klauzuli 2 i 3 jest dobrowolne, ale konieczne w celu otrzymania od nas informacji marketingowych
Co zyskujesz?
Dostęp do historii zamówień
Darmowy transport zakupów
powyżej 250zł
Skrócenie procedury zamówienia dzięki wyeliminowaniu konieczności wypełniania formularzy danych
Śledzenie statusu zamówień
Nie masz zainstalowanego flash
player-a, kliknij aby pobrać
Twoje zakupy
brak produktów w koszyku
Łączna cena:
0,00
eCardMaster CardVisaPayPal
Klipy
Me And That Man
Confession
Klip zarejestrowany z gościnnym udziałem znanego ze szwedzkiej formacji Shining, Niklasa Kvarfortha, który promuje nowy, drugi album formacji „New Man, New Songs, Same Shit, vol.1”. Wydawnictwo, także w wersji winylowej, oraz limitowany zestaw z koszulką, można zamawiać pod tym linkiem: https://bit.ly/2tNoW6E
Leniwiec
Moje Miasto
Gaba Kulka
Jeszcze
Akurat
Miłość
ØRGANEK
O, matko!
Helloween
My God-Given Right
Cradle Of Filth
Right Wing Of The...
Korpiklaani
Pilli On Pajusta...
Behemoth
Messe Noire
Thy Disease
Global Technocratic...
ANITA LIPNICKA

Urodziła się 13 czerwca 1975 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Już w szkole podstawowej pobierała lekcję gry na skrzypcach. W wieku 15 lat wyjechała do Tokio, gdzie pracowała jako modelka. Wyjazd ten odcisnął ogromne piętno na życiu i twórczości artystki. Dzięki niemu szybko dorosła stała się odpowiedzialną silną i dojrzałą kobietą. Z małej dziewczynki zagubionej w dużym nieznanym świecie szybko zmieniła się w mądrą kobietę. W szkole średniej zdała sobie sprawę, że jedyne czego pragnie to śpiewać.

Przez pewien okres występowała w Quasi Kabarecie Rafała Kmity z Krakowa gdzie do dziś występuje jej brat Arek. Założyła zespół o nazwie Certyficado co później otworzyło jej bramy do prawdziwej kariery. W 1993 r. Anita dołączyła do nieznanego jeszcze wtedy łódzkiego zespołu Varius Manx, z którym odniosła olbrzymi sukces. Nagrali razem płyty „Emu” i „Elf”. Do dziś ich piosenki śpiewane są przez młodych ludzi i uznawane są za „hymn pokolenia” lat 90.

Na początku 1996. Anita zdecydowała się odejść z zespołu i kontynuować karierę solową.
Wyjechała do Londynu, gdzie pod okiem wspaniałych muzyków powstał jej pierwszy solowy album „Wszystko się może zdarzyć”. Płyta odniosła ogromny sukces, sprzedając się w blisko 400 tys. egzemplarzy. W 1997 r. Anita wraz z zespołem Collage udała się w trasę koncertową obejmującą kilkanaście największych miast w Polsce, a także Kanadę i USA.

W czerwcu 1998 r. w sklepach pojawił się drugi krążek wokalistki zatytułowany „To co naprawdę”, który również nagrywany był w Londynie. W 2000 r. Anita już w Polsce i z polskimi muzykami nagrała swój trzeci solowy album. Płyta nosi tytuł „Moje oczy są zielone” i pochodzą z niej takie przeboje jak: „Jestem powietrzem”, „Ballada dla Śpiącej królewny”, „Wracam” czy „Ostatni list”.

W lutym 2002 r. do jednej z piosenek na nową płytę „Psychodelikatesy” – „For you”, zaprosił Anitę John Porter. Jak się później okazało, stało się to początkiem nowej drogi muzycznej Anity.W maju 2002 r. rozpoczęły się prace nad wspólnym albumem Anity i Johna Portera.Powstało ok. 16 piosenek. W grudniu 2002 r. Anita i John wyjechali do Londynu, gdzie do czerwca 2003 r. nagrywana była płyta „Nieprzyzwoite piosenki”. Ostatni etap pracy miał jednak miejsce w Gdańsku pod czujnym okiem Tomka Bonarowskiego.

Krążek ujrzał światło dzienne 20 listopada 2003 r”. Płyta uzyskała status Złotej Płyty i zdobyła wiele prestiżowych nagród m.in. Fryderyk 2003 w kategorii „Najlepszy album”.

Anita z Johnem zagrali ponad 100 koncertów, wydali wspólnie 3 płyty, ostatnia „Goodbye” ukazała się w 2008 roku.

W 2010 roku Anita wydała swoja solową płytę „Hard Land of Wonder” – płyta promowana była singlem „Car door”. Po premierze płyty Artystka razem z zespołem wyruszyła w trasę koncertową.

w 2012 roku Anita wyprodukowała oraz gościnnie zaśpiewała na płycie Voicebandu „W siódmym niebie”. Płyta miała premierę 17 kwietnia 2012r.  Także w 2012 roku Anita razem z Johnem wzieła udział w projekcie „Morowe Panny” – to kampania społeczna promująca współczesną kobiecość – projekt realizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. 28 lipca w Warszawie odbędzie się koncert TVV z udziałem Anity i Johna oraz innych zaproszonych do kampanii Artystów.

02.10.2013 ukaże się  nowy album Anity Lipnickiej zatytułowany „Vena Amoris”.  Dzieło powstaje w Londynie pod czujnym okiem Grega Freemana, który wraz z Anitą współprodukuje płytę, zaś w swoim dorobku ma współpracę m.in. z Mumford And Sons, Grandaddy czy Goldfrapp. Będzie to pierwszy od trzynastu lat album Anity zaśpiewany w całości po polsku.

 

Nowości
My Dying Bride -The Ghost Of Orion JEWEL CASE
The Ghost Of Orion JEWEL CASE
TESTAMENT-Titans of Creation PRE-ORDER Premiera: 03.04.2020
Titans of Creation PRE-ORDER Premiera: 03.04.2020
NIGHTWISH-Human Nature LTD 2CD DIGIBOOK PRE-ORDER Premiera 10.04.2020
Human Nature LTD 2CD DIGIBOOK PRE-ORDER Premiera 10.04.2020
 
Myrkur -Folkesange
Folkesange
KATATONIA-City Burials LTD DIGIBOOK PRE-ORDER Premiera: 24.04.2020
City Burials LTD DIGIBOOK PRE-ORDER Premiera: 24.04.2020
SOSNOWSKI-Tylko się nie denerwuj + AUTOGRAF - OSTATNIE SZTUKI
Tylko się nie denerwuj + AUTOGRAF - OSTATNIE SZTUKI
Polecamy
LAO CHE-Gospel 2CD DIGIPAK REEDYCJA WSPIERAMY POLSKICH ARTYSTÓW 20% OFF
Gospel 2CD DIGIPAK REEDYCJA WSPIERAMY POLSKICH ARTYSTÓW 20% OFF
JELONEK-Classical Massacre DIGIPAK WSPIERAMY POLSKICH ARTYSTÓW 20% OFF
Classical Massacre DIGIPAK WSPIERAMY POLSKICH ARTYSTÓW 20% OFF
© Mystic Production 2005-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Obsługa informatyczna:
Facebook